Regulamin sklepu

Regulamin sklepu, żeby potem nie było że.... :)


  1.   Właścicielem sklepu internetowego www.eVaria.pl  jest:

VARIA s.c. Rafał Skura Przemysław Skura

Ul. Kolumny 159

93-611 Łódź

NIP: 982-033-21-19
REGON: 100121309

  2.   Stroną dokonującą zakupów w sklepie internetowym eVaria.pl lub www.usaparts.com.pl, zwaną dalej Klientem jest osoba fizyczna posiadająca pełną osobowość prawną lub przedsiębiorca. 
Stroną dokonującą sprzedaży produktów zawartych w ofercie sklepie internetowym eVaria.pl lub usaparts.com.pl  jest właściciel sklepu Firma VARIA s.c. zwana dalej Sprzedawcą.
 

3.   Złożenie zamówienia jest równoznaczne z akceptacją postanowień niniejszego Regulaminu. 
 

4.   W sklepie internetowym eVaria.pl zakupów dokonuję się tylko i wyłącznie poprzez stronę internetową www.eVaria.pl lub www.usaparts.com.pl 
 

5.   Wszystkie ceny podane w sklepie internetowym eVaria.pl , www.usaprts.com.pl są wartościami brutto i zawierają podatek VAT.
 

6.   Warunki płatności:

•    Przedpłata na konto firmy VARIA s.c. lub za pośrednictwem PayPal , PayU, Polcard

•    Przy odbiorze towaru - przesyłka za pobraniem.

•    Przy odbiorze osobistym w naszym sklepie gotówką lub kartą płatniczą.

 

7.   Warunkiem realizacji zamówienia jest prawidłowe wypełnienie formularza zamówienia, zwłaszcza pola numeru telefonu i e-mail. Zamówienia, które nie uda się potwierdzić w ciągu 2 dni roboczych, będą usuwane z systemu.
 

8.   Klienci, którzy podadzą adres e-mail będą informowani o statusie zamówienia pocztą elektroniczną, a każde poprawnie złożone zamówienie jest potwierdzane automatycznie wysyłanym listem poczty elektronicznej e-mail na adres zamawiającego.
 

9.   Sklep, eVaria.pl , usaparts.com.pl zastrzega sobie możliwość odmowy realizacji zamówienia, po weryfikacji dokonanej przez pracownika sklepu. W przypadku takiej decyzji klient o odmowie informowany jest w ciągu 24 godzin.

10.   Rozpatrzenie złożonego zamówienia polega na sprawdzeniu przez obsługę sklepu kompletności wysłanych danych.

11.   Zamówienie zostaje skierowane do realizacji po weryfikacji odbiorcy lub w  przypadku przedpłaty w momencie wpływu środków na konto Firmy VARIA s.c.

12.   Czas realizacji zamówienia wynosi od 2 do 3 dni roboczych od momentu złożenia zamówienia, w zależności od dostępności towaru. W przypadku braku towaru w magazynie, Klient zostanie poinformowany o związanym z tym wydłużeniu czasu realizacji zamówienia telefonicznie lub pocztą elektroniczną.

13.   Towar wysyłamy za pośrednictwem firmy kurierskiej, do paczkomatów InPost lub poczty polskiej wraz z dowodem zakupu , paragonem fiskalnym lub fakturą VAT dołączonym wraz z towarem.

14.   Prosimy w obecności kuriera sprawdzić zawartość, kompletacje , stan przesyłki oraz stwierdzić czy nie nastąpiło uszkodzenie w trakcie trwania usługi kurierskiej. Jeśli zostanie stwierdzona niezgodność z zamówieniem lub nastąpi uszkodzenie przesyłki lub naruszenie taśm pakowych, należy w obecności kuriera sporządzić protokół uszkodzenia. W przypadku niezgłoszenia reklamacji dotyczącej ewentualnego złego stanu przesyłki, przyjmiemy, że towar dotarł do Państwa w nienaruszonym stanie bez widocznych wad fizycznych.

15.   W okresie 14 dni od dostarczenia zamówionego towaru, klient ma prawo jego zwrotu bez podania przyczyn w ramach odstąpienia od umowy, wg ogólnych zasad wynikających z przepisów dotyczących zawierania umów na odległość. Zwracany w tym trybie towar zostanie przyjęty tylko i wyłącznie wtedy, gdy będzie odesłany w oryginalnym, nieuszkodzonym opakowaniu, z kompletną jego zawartością, a sam produkt oraz akcesoria będą nieuszkodzone, oraz nie będą nosiły jakichkolwiek śladów używania lub montażu. W przypadku chęci skorzystania z wyżej określonego prawa zwrotu towar należy odesłać na własny koszt na adres firmy VARIA s.c wraz z dowodem zakupu: paragon fiskalny lub w przypadku faktury Vat, wystarczy jej numer lub kserokopia. Do takiej przesyłki zwrotnej należy również dołączyć pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy oraz numer konta, na jaki sklep ma zwrócić zapłatę. Sklep w ciągu 7 dni roboczych dokonuje sprawdzenia produktu i dokonuje zwrotu pieniędzy na konto klienta.
Zwrotu zakupionego przedmiotu należy dokonać w ciągu 14 dni od daty odbioru towaru / zamówienia. 
Wg ustawy o prawach konsumenckich z 25/12/2014 Sprzedawca jest zobowiązany zwrócić Konsumentowi wszelkie otrzymane płatności, w tym Cenę Towaru oraz Koszt dostawy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Konsumenta sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Sprzedawcę). Koszt zwrotu Towaru, stanowiące następstwo odstąpienia przez Konsumenta od Umowy Sprzedaży, ponosi Konsument.
Minimalny okres gwarancji towaru sprzedawanego w naszym sklepie wynosi 12 miesięcy.

16.   Jednocześnie informujemy, że każdy towar poddany jakimkolwiek przeróbką traci prawa gwarancyjne i zwrotowe.

17.   Dołożono wszelkich starań, aby opisy i dane techniczne dostępnych w sklepie towarów były prawdziwe i aktualne. Sklep nie odpowiada jednak za błędne podanie parametrów i właściwości towaru lub nagłą ich zmianę przez producenta.

18.   Zdjęcia produktów mogą nieznacznie odbiegać od oryginałów.

19.   Ilość produktów oferowanych w ramach sklepu jest zmienna i podlega stałej aktualizacji. 

20.   Cennik przesyłek jest podany w koszyku zamówienia zależnie od wybranego kraju dostawy.

21.   W sprawach nieuregulowanych w niniejszym regulaminie stosowane będą przepisy polskiego prawa cywilnego.

22.   Dane osobowe Klienta, przetwarzane są tylko i wyłącznie w celu realizacji złożonego zamówienia, przesyłanie ich odbywa się z zachowaniem najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Nie stosujemy polityki przetwarzania danych w celach marketingowych. Na życzenie klienta usuwamy dane z bazy. 

23.   Wszystkie nazwy zastrzeżone i znaki towarowe zostały użyte jedynie w celach informacyjnych.

Zespół Varia s.c. 
2005-2022